Kolumbia

tylko dla Orlic

Do wyjazdu pozostało

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Andy, lodowce i kawa: odkryj Kolumbię z podróżniczką i dziennikarką Egle Gerulaityte oraz założycielką „Tylko dla Orlic” Aleksandrą Trzaskowską

Kolumbia, to jeden z najpiękniejszych, najbardziej różnorodnych i malowniczych krajów Ameryki Południowej. To prawdziwy raj dla miłośników przygód! Podczas naszej wyprawy poznamy andyjskie drogi, odwiedzimy zachwycające lodowce, spróbujemy kolumbijskiej kuchni, przekonamy się o niezwykłej gościnności i serdeczności Kolumbijczyków. Oczywiście spróbujemy też lokalnie uprawianej kawy. Nasza podróż łączy przygodę, kulturę, wspaniałą kuchnię i przyrodę, ze świetnym kobiecym towarzystwem.

Wyprawę poprowadzi Egle Gerulaityte  oraz Aleksandra „Ola” Trzaskowska, założycielka „Tylko dla Orlic”.

Egle zaczęła jeździć na motocyklach pięć lat temu – ale przejechała już ponad 100 000 kilometrów po Europie, Ameryce Północnej, na Kubie i Ameryce Południowej. Podczas podróży założyła Women ADV Riders, internetowy magazyn motocyklowy przeznaczony dla kobiet zainteresowanych podróżami motocyklowymi. Ameryka Południowa zajmuje szczególnie miejsce w sercu Egle, gdyż właśnie tam rozpoczęła się jej przygoda z motocyklem. Egle zna na tym kontynencie najciekawsze i malownicze trasy oraz lokalne ciekawostki – więc szykuj się na zwiedzanie z nami Kolumbii na motocyklach! 

Szczegóły wyprawy motocyklowej

Podstawowe informacje:

 • Miejsca: 10

 • Minimalna ilość uczestniczek: 6

 • Start: 3 listopada 2019 / 17 listopada, Bogota, Kolumbia

 • Meta: 17 listopada 2019 / 1 grudnia, Bogota, Kolumbia

 • Czas trwania: 14 dni

 • Najbliższe lotnisko: Bogota, Colombia

Cena: 2500 EUR

 

Cena zawiera:

 • Asystę Egle Gerulaityte z Women ADV Riders oraz Aleksandry Trzaskowskiej założycielki „Tylko dla Orlic” jako przewodniczek.

 • Motocykl: Yamaha 250 cc.

 • Wszystkie noclegi w pokojach dwu osobowych, w hotelach lub pensjonatach 3 *.

 • Śniadania.

 • Samochód wsparcia z mechanikiem, którym będą jechały nasze bagaże – jeździmy na lekko!

 • Zdjęcia / filmy z podróży.

 • Tracki.

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych.

 • Paliwa do motocykli.

 • Napraw szkód powstałych z winy prowadzącej.

 • Wydatków osobistych.

 • Ubezpieczenia podróżnego.

 • Biletów wstępu do miejsc odwiedzanych na trasie.

O wyprawie:

Typ wyjazdu: 85% drogi asfaltowe, 15% drogi szutrowe
Poziom trudności: 5/10

Atrakcje na trasie: Bogota, Villa de Leyva, lodowiec Ritacuba, Katedra solna w Zipaquira; Dolina Cocora; Salento tzw. Zona Cafetera (region kawy).

 

Co powinnaś wiedzieć:

Sama jazda nie będzie technicznie trudna. Na pewno obiecujemy fantastyczne widoki.  Będziemy jeździć po drogach asfaltowych lub dobrze / przyzwoicie utrzymanych drogach szutrowych. Pogoda o tej porze roku jest na ogół jest dobra i słoneczna, ale jak to w górach wysokich należy się spodziewać wszystkiego.

 Nasza wyprawa to nie wyścig – zależy nam na bezpieczeństwie.  Będziemy jeździć w takim tempie, aby wszyscy uczestnicy bezpiecznie dotarli do celu.

 Pamiętaj, że to wyprawa motocyklowa i każdego uczestnika obowiązuje odowiedni strój.

 Będziemy jeździć po górach. Ważne jest posiadanie odpowiedniego ubrania (w okolicach lodowca Ritacuba może być chłodniej) oraz koniecznie kremu z filtrem ochronnym .

Plan wyprawy motocyklowiej

Dzień 1 (3.11)

Bogota Przylot

Witamy w Kolumbii! Czas na odpoczynek, relaks i zwiedzanie Bogoty!

Dzień 2 (4.11)

Bogota – Villa de Leyva (160 km)

Zaczynamy naszą przygodę. Dzień zapoznawczy z motocyklami i 160 km pięknej, krętej trasy w górach. Po drodze do Villa de Leyva zatrzymamy się w jednej z lokalnych wiosek i spróbujemy tradycyjnego kolumbijskiego jedzenia.

Villa de Leyva to urocze, tętniące życiem miasteczko kolonialne pełne przytulnych barów i restauracji i barwnej architektury. To doskonałe wprowadzenie do Kolumbii!Wieczorem spróbujemy swoich sił w tejo – tradycyjnej kolumbijskiej grze towarzyskiej!

Dzień 3 (5.11)

Villa de Leyva – San Gil (160km)

Kolejny przyjemny dzień jazdy od Villa de Leyva do San Gil. Droga jest asfaltowa i wije się przez zielone podnóża wschodnich Andów. Na pewno nie raz zatrzymamy się na zdjęcia!

Dzień 4 (6.11)

San Gil

San Gil to piękne miasteczko położone w samym sercu kolumbijskich Andów. Zostaniemy tutaj na jeden dzień i będziemy miały okazję spróbować takich atrakcji jak paralotnie w tandemie, rafting,  spływ kajakowe lub trekking. San Gil to idealne miejsce na przygodę przez duże „P” i dobrą zabawę!

Dzień 5 (7.11)

San Gil – Soata (150km)

Zaczyna się prawdziwa, „lokalna” Kolumbia. Czeka nas 147 km krętych, malowniczych górskich dróg przez rzadko odwiedzany przez turystów.

Dzień 6 (8.11)

Soata – El Cocuy (130km)

Oddalamy się od cywilizacji. Narodowy rezerwat El Cocuy to jeden z najbardziej malowniczych parków narodowych w Kolumbii: lasy alpejskie i zielone pastwiska, postrzępione szczyty Andów, a pod koniec dnia lodowiec Ritacuba.

Do El Cocuy, małego, spokojnego miasteczka, dotrzemy po kilku godzinach jazdy niezwykle piękną, krętą malowniczą drogą. Po obiedzie pojedziemy około 20 drogą szutrową w kierunku lodowca. Wieczorem odpoczniemy na kolacji w El Cocouy

Dzień 7 (9.11)

El Cocuy – Belen (160km)

Dzień tysiąca zakrętów! Naszym celem jest Belen – piękne kolonialne miasta w sercu regionu Boyaca. Do Belen dojedziemy wąską, górską drogą, podziwiając spektakularne krajobrazy Andów.

Dzień 8 (10.11)

Belen – Zipaquira (196km)

To będzie dłuższy dzień w drodze. Po południu dojedziemy do kolumbijskiej stolicy wydobycia soli – Zipaquira. Po drodze gwarantujemy oczywiście ciekawe krajobrazy!

Dzień 9 (11.11)

Zipaquira zwiedzanie

Dziś odpoczniemy w Zipaquira i zwiedzimy zabytki tego niezwykle miasteczka. Wisienką na torcie będzie „kolumbijska Wieliczka”, czyli ogromna podziemna kopalnię soli, przekształcona w niesamowite dzieło sztuki zwane katedrą. Zwiedzanie Solnej Katedry jest zawsze niesamowitym i wyjątkowym przeżyciem.

Dzień 10 (12.11)

Zipaquira – Ibague (244km)

Dziś przemieszczamy się do tzw. Zona Cafetera – słynnego regionu kawy w Kolumbii. Spodziewajcie się wspaniałej pogody, zielonych wzgórz i oczywiście fantastycznej kawy!

Dzień 11 (13.11)

Ibague – Salento (104km)

Zwiedzamy okolice Salento, najpiękniejszego miasteczka, położonego w samym sercu regionu kawowego.

Dzień 12 (14.11)

Salento

Dzień odpoczynku w Salento. Salento znajduje się w okolicach Doliny Cocora, w której rosną najwyższe na świecie palmy. W zależności od decyzji grupy udamy się na przejażdżkę konną po dolinie lub zrobimy wycieczkę po farmie kawy. A może starczy nam czasu i sił na obydwie atrakcje!

Dzień 13 (15.11)

Salento – Ibague (104 km)

Krótka i łatwa trasa w kierunku Ibague. Po przyjeździe odwiedzimy wspaniałe ogrody botaniczne San Jorge i zwiedzimy Stare Miasto. ALTERNATYWA: zapierająca dech w piersiach, niezwykle malownicza trasa off-road łącząca Salento i Ibague prosto przez serce Doliny Cocora. Zecydujemy, którą trasą pojechać, w zależności od umiejętności i samopoczucia grupy.

Dzień 14 (16.11)

Ibague – Bogota (200km)

Wracamy do Bogoty. Ostatni dzień cieszymy się „wiosenną pogodą”. Wieczorem pożegnamy się na uroczystym obiedzie.

Dzień 15 (17.11)

Wylot do Europy

Koniec.

Jestem zainteresowana!

Masz pytania w sprawie wyjazdu?