Nadchodzące wyprawy

ORLICE & FRIENDS

2019

ANDY, DAKAR, ATACAMA- czyli the best of CHILE, ARGENTYNA I BOLIWIA
Podczas wyprawy poznamy najpiękniejsze zakątki Chile, Argentyny i Boliwii. Przejedzimy przez najsuchszą pustnię świata – Atacmę. Zobaczymy z bliska ośnieżone wulkany. Pokonamy andyjskie przełęcze położone na ponad 4000 metrów npm. Przyjrzymy się z bliska flamingom, lamom i aksamitnym vigoniom. Posłuchamy wzburzonych fal Pacyfiku i wykąpiemy się w gorących źródłach. Przekonamy się jak wyglądają wysokogórskie laguny. Przekonamy się jak naprawdę wygląda największe solnisko świata – Salar de Uyuni. Zobaczymy na żywo najsłynniekszy rajd na świecie – Dakar. Będzie okazja pokibicować zawodnikom i zobaczyć jak to wszystko wygląda od kuchni. A to wszystko pod najbardziej rozgwieżdżonym niebem na świecie. Last but not least – czekają na nas wspaniałe steki i wino.

Wyprawa przeznaczona jest dla osób jeżdżących na dużych motocyklach turystycznych. Można również jechać z pasażerem. Trasa w większości prowadzi drogami asfaltowymi. Kilka razy będziemy jeździć po szutrach. Podczas całej wyprawy towarzyszy nam samochód wsparcia. Wszystkie noclegi mamy w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych, a w przypadku dwóch miejsc, gdzie nie ma hoteli – w komfortowych pensjonatach.

 

Start: 7 stycznia 2019 Valparaiso, Chile

Meta: 26 stycznia 2019 Valparaiso, Chile

Szczegóły
Dostępne miejsca: 10

Minimalna liczba uczestników: 6

Start: 7 stycznia 2019 Valparaiso, Chile

Meta: 26 stycznia 2019 Valparaiso, Chile

Czas trwania: 20 dni

Najbliższe lotnisko: Santiago de Chile, Chile

SZCZEGÓŁY

Cena: 2800 EUR (2200 EUR pasażer)

Cena obejmuje:

– opiekę przewodnika posługującego się językiem hiszpańskim

– noclegi w trzy i cztero gwiazdkowych hotelach w pokojach dwuosobowych (z wyjątkiem Tupiza i Humahuaca gdzie dostęne są jedynie pensjonaty)

– śniadania

– samochód wsparcia z kierowcą

– koszty paliwa do samochodu wsparcia

– bilety wstępu do atrakcji turystycznych na trasie

– ubezpieczenie OC dla motocykli

– przejazd z lotniska w Santiago de Chile do hotelu w Valparaiso, i po wyprawie na lotnisko

Cena nie obejmuje:

– biletów lotniczych do i z Santiago de Chile (biletów nie należy kupować, do czasu potwierdzenia przez organizatora skompletowania minimalnej wielkości grupy)

– kosztów paliwa dla motocykla

– ubezpieczenia podróżnego

– posiłków innych niż śniadania

– ewentualnych kosztów jeepa, w przypadku wycieczki na Salar de Uyuni jeepami

– kosztów transportu i odpraw celnych motocykla (dla uczestników wyjazdu promocyjna cena transportu wraz z odprawą to 1400 EUR)

O Wyprawie
Charakter wyprawy: 90% asfalt, 10% szuter

Stopień trudności: 3/10

Zakwaterowanie: 3 i 4 gwiazdkowe hotele, dwa noclegi w pensjonatach

Atrakcje na trasie: Trasa przewiduje przede wszystkim atrakcje przyrodniczo – krajobrazowe: wulkany, putynia Atacama, wybrzeże Pacyfiku, wysokogórskie laguny, pampa, salary – w tym ten największy Salar de Uynui, czterotysięczne przełęcze, ośnieżone szczyty Andów. To wszystko gwarantuje zróżnicowane i niezapomniane widoki. Zobaczymy „od zaplecza” Rajd Dakar – porozmawiamy z zawodnikami, przekonamy się jak wyglądają w rzeczywistości ich zmagania.  Zwiedzimy też kilka pięknych, pokolonialnych miast i miasteczek: Valparaiso, Salta, Cafayate. Spróbujemy słynnych argentyńkich steków i wina: przekonamy się czy lepsze jest to z Chile, czy z Argentyny. Odwiedzimy też malownicze winnice. A także zwiedzimy największą na świecie odkrywkową kopalnię miedzi – Chuquicamata.

INKOWIE, ANDY I MACHU PICCHU – czyli the best of PERU
Podczas wyprawy poznamy najpiękniejsze zakątki Peru. Będziemy jeździć po krętych górskich drogach, zobaczymy z bliska porośnięte dżunglą majestatyczne szczyty Andów. Poznamy kulturę Inków. Odwiedzimy słynne Macchu Picchu i Świętą Dolinę. Zwiedzimy Cuzco. Zatrzymamy się nad wodami najwyżej położonego jeziora na świecie – Titicaca. Łodzią przedostaniemy się na pływające wyspy Uros. Z „lotu ptaka” przyjrzymy się geoglifom z Nazca. Zajrzymy do najgłębszego na świecie Kanionu Colca. Zagubimy się w labiryncie uliczek w Klasztorze Świętej Katarzyny w Arequipie. Zobaczymy pustnnną oazę przy Ica i wielkie wydmy przy Paracas. A z pokładu łodzi będziemy mogli obserwować rezerwat Islas Ballestas i zamieszkujące je flamingi czerwono-białe, albatroasy, pingwiny Humboldta, kormorany i lwy morskie. Last but not least – czeka na nas wspaniała kuchnia peruwiańskia i najlepsze na świecie ceviche.

Wyprawa przeznaczona jest dla osób jeżdżących na dużych motocyklach turystycznych. Można również jechać z pasażerem. Trasa w większości prowadzi drogami asfaltowymi. Podczas całej wyprawy towarzyszy nam samochód wsparcia. Wszystkie noclegi mamy w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych, a w przypadku dwóch miejsc, gdzie nie ma hoteli – w komfortowych pensjonatach.

Start: 7 stycznia 2019, Valparaiso, Chile
Meta: 26 stycznia 2019, Arica, Chile

Szczegóły

Dostępne miejsca: 0 (10)

Minimalna liczba uczestników: 6

Start: 7 stycznia 2019, Valparaiso, Chile

Meta: 26 stycznia 2019, Arica, Chile

Czas trwania: 20 dni

Najbliższe lotnisko: Santiago de Chile oraz Arica, Chile (sugerowany dolot przez Santiago de Chile)

SZCZEGÓŁY

Cena: 2800 EUR (2200 EUR pasażer)

Cena obejmuje:

– opiekę przewodnika posługującego się językiem hiszpańskim

– noclegi w trzy i cztero gwiazdkowych hotelach, w pokojach dwuosobowych (lub w analogicznych pensjonatach, tam gdzie niedostępne są hotele)

– śniadania

– samochód wsparcia z kierowcą

– koszty paliwa do samochodu wsparcia

– ubezpieczenie OC dla motocykli

– półdniową wycieczkę łodziami na wyspy Uros na jeziorze Titicaca, wizytę w Świętej Dolinie

– przejazd z lotniska w Arica do hotelu, i po wyprawie na lotnisko

Cena nie obejmuje:

– biletów lotniczych do i z Arica (biletów nie należy kupować, do czasu potwierdzenia przez organizatora skompletowania minimalnej wielkości grupy)

– kosztów paliwa dla motocykla

– ubezpieczenia podróżnego

– posiłków innych niż śniadania

– biletów wstępu do iinych atrakcji turystycznych niż wymienione powyżej, w tym zwiedzania Machu Picchu oraz lotu nad Nazca

– kosztów transportu i odpraw celnych motocykla (cena transportu wraz z odprawą to 1800 EUR)

O Wyprawie
Charakter wyprawy: 90% asfalty, 10% szutry

Stopień trudności: 3/10

Zakwaterowanie: 3 i 4 gwiazdkowe hotele, w przypadku ich braku pensjonaty o analogicznym standardzie

Atrakcje na trasie: Trasa przewiduje zarówno atrakcje przyrodniczo – krajobrazowe, jak i kulturowe. Będziemy jeździć wspaniałymi, krętymi górskimi drogami. Zobaczymy też Pacyfik i pustynię z ogromnymi wydmami, a nawet oazę. Odwiedzimy wyspy – Park Narodowy Islas Ballestas, które zamieszkują m.in.  lwy morskie, albatrosu i pingwiny Humboldta. Zobaczymy najwyżej położone jezioro świata – Titicaca i poznamy kulturę Indian zamieszkujących wyspy Uros. Zatrzymamy się nad najgłębszym na świecie Kanionem Colca. Zwiedzimy najważniejsze zabytki związane z kulturą Inków: Machu Picchu, Świętą Dolinę i stolicę Inków – Cuzco. Poznamy pokolonialną Arequipę ze wspaniałym klasztorem Św. Katarzyny. Z pokładu samolotu przyjrzymy się geoglifom z Nazca.

SZLAKIEM HO CHI MINHA – czyli the best of WIETNAM

Dość zimy i śniegu. Wczesną wiosną zapraszamy Was do Wietnamu! Tam gdzie ciepło, zielono i słonecznie. Podczas wyprawy przejedziemy Hanoi do Sajgonu słynnym szlakiem Ho Chi Minha. Ten skomplikowany system tras, dróg i ścieżek łączący Wietnam Północny z Południowym daje nieskończone możliwości bikerom. My wybraliśmy najciekawszą dla motocyklistów trasę, w dużej części prowadzącą przez góry i omijającą zatłoczone drogi i miasta nadmorskie. Nie będziemy więc mieć tłoku na trasie, za to spotkamy etnicznych górali. Będziemy podziwiać małe klimatyczne osady. Na niektórych odcinkach trasy może się zdarzyć, że przez kilkadzisiąt kilometrów nie spotkamy nikogo. Wszystko to pozwoli nam zobaczyć prawdziwe oblicze Wietnamu, bez tłumu turystów. Oczywiście odwiedzimy też wybrzeże i deltę Mekongu, gdzie spędzimy noc na lokalnej eko-farmie. Nie zabraknie również słynnej Zatoki Ha Long: zobaczymy ją z pokładu luksusowego statku, na którym spędzimy noc. Na całej trasie czeka na nas wspaniałe jedzenie!

Wyprawa przeznaczona jest zarówno dla Orlic, jak i Orłów. Zapraszamy Panie, Panów, rodziny, znajomych, przyjaciół… czyli wszystkich fanów przygody i dwóch kółek. Nasza trasa w 60% prowadzi drogami asfaltowymi, w 40% będą to szutry.  Będziemy jeździć na motocyklach Honda XR 150  (na życzenie, za dopłatą możemy zorganizować motocyke o pojemności 250 cc). Będzie z nami jechał samochód wsparcia, w którym będą podróżowały bagaże (jeździmy na lekko). W samochodzie może także jechać pasażer / osoba towarzysząca.  

Start: 3 kwietnia 2019, Sajgon, Wietnam
Meta: 18 kwietnia 2019, Hanoi, Wietnam

Szczegóły

Dostępne miejsca: 10

Start: 3 kwietnia 2019, Sajgon, Wietnam

Meta: 18 kwietnia 2019, Hanoi, Wietnam

Czas trwania: 16 dni

Najbliższe lotnisko: Hanoi, Sajgon, Wietnam (zaproponujemy dogodne połączenia lotnicze)

SZCZEGÓŁY

Cena: 2200 EUR

Cena obejmuje:

– motocykl Honda XR 150

– opiekę lokalnego przewodnika oraz przewodnika posługującego się językiem polskim

– wszystkie noclegi: w miastach w trzy i cztero gwiazdkowych hotelach, w pokojach dwuosobowych, w wioskach tam gdzie hotele są niedostępne w lokalnych eko-pensjonatach

– śniadania i lunche

– przywitalną i pożegnalną obiado-kolację, obiado-kolację na statku w Zatoce Ha Long oraz obiado-kolację na lokalnej farmie rodzinnej w delcie Mekongu

– samochód wsparcia z kierowcą

– mechanika na motocyklu, który będzie jechał razem z grupą

– koszty paliwa do samochodu wsparcia

– ubezpieczenie OC dla motocykli

– nocleg na luksusowym statku i rejs po Zatoce Ha Long

– trekking po dżungli

– zwiedzanie Ha Noi i Sajgonu z przewodnikiem

– nocleg i pobyt na lokalnej eko-farmie położonej w delcie Mekongu

– promesę wizy wietnamskiej

– przejazdy z i na lotnisko w Wietnamie

Cena nie obejmuje:

– biletów lotniczych do i z Wietnamu (biletów nie należy kupować, do czasu potwierdzenia przez organizatora skompletowania minimalnej wielkości grupy)

– kosztów paliwa dla motocykla

– ubezpieczenia podróżnego

– posiłków innych niż śniadania, lunche i obiado-kolacje wskazane powyżej

– napraw wynikających z uszkodzeń powstałych z winy uczestnika

– biletów wstępu do innych atrakcji turystycznych niż wymienione powyżej

– wizy płatnej na lotnisku po przylocie (25 USD)

– „A O Show” w Sajgonie (22 USD) – opcjonalnie

– pakietu „Service Package” (80 USD), który obejmuje naprawę uszkodzeń motocykla powstałych w wyniku użytkowania (upadek, poślizg, flip over na zjeździe), wymianę / naprawę łańcucha, wymianę oleju, smarów, filtrów) – opcjonalnie

 

OBOWIĄZKOWE DO WZIĘCIA MIĘDZYNARODOWE PRAWO JAZDY.

O Wyprawie

Charakter wyprawy: 60% asfalty, 40% szutry

Stopień trudności: 3/10

Zakwaterowanie: 3 i 4 gwiazdkowe hotele w miastach, w pokojach dwu-osobowych. W wioskach tam gdzie hotele są niedostępne w lokalnych eko-pensjonatach.

Atrakcje na trasie: Trasa przewiduje zarówno atrakcje przyrodniczo – krajobrazowe, jak i kulturowe. Będziemy jeździć wspaniałymi, krętymi górskimi drogami po słynnym szlaku Ho Chi Minha. Zobaczymy też Zatokę Ha Long, po której popływamy luksusowym statkiem (także w nocy). Będziemy mieli okazję zrobić trekking po prawdziwej dżungli. Zwiedzić szalony Sajgon i Hanoi. Spróbujemy wspaniałego, lokalnego wietnamskiego jedzenia. W wiosce położonej w delcie Mekongu spędziemy dobę na lokalnej farmie z wietnamską rodziną, gdzie zobaczymy jak wygląda prawdziwe wietnamskie życie.