Nadchodzące wyprawy

ORLICE & FRIENDS

ANDY, DAKAR, ATACAMA- czyli the best of CHILE, ARGENTYNA I BOLIWIA

Podczas wyprawy poznamy najpiękniejsze zakątki Chile, Argentyny i Boliwii. Przejedzimy przez najsuchszą pustnię świata – Atacmę. Zobaczymy z bliska ośnieżone wulkany. Pokonamy andyjskie przełęcze położone na ponad 4000 metrów npm. Przyjrzymy się z bliska flamingom, lamom i aksamitnym vigoniom. Posłuchamy wzburzonych fal Pacyfiku i wykąpiemy się w gorących źródłach. Przekonamy się jak wyglądają wysokogórskie laguny. Przekonamy się jak naprawdę wygląda największe solnisko świata – Salar de Uyuni. Zobaczymy na żywo najsłynniekszy rajd na świecie – Dakar. Będzie okazja pokibicować zawodnikom i zobaczyć jak to wszystko wygląda od kuchni. A to wszystko pod najbardziej rozgwieżdżonym niebem na świecie. Last but not least – czekają na nas wspaniałe steki i wino.

Wyprawa przeznaczona jest dla osób jeżdżących na dużych motocyklach turystycznych. Można również jechać z pasażerem. Trasa w większości prowadzi drogami asfaltowymi. Kilka razy będziemy jeździć po szutrach. Podczas całej wyprawy towarzyszy nam samochód wsparcia. Wszystkie noclegi mamy w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych, a w przypadku dwóch miejsc, gdzie nie ma hoteli – w komfortowych pensjonatach.

 

Start: 7 stycznia 2019 Valparaiso, Chile

Meta: 26 stycznia 2019 Valparaiso, Chile

Szczegóły

Dostępne miejsca: 10

Minimalna liczba uczestników: 6

Start: 7 stycznia 2019 Valparaiso, Chile

Meta: 26 stycznia 2019 Valparaiso, Chile

Czas trwania: 20 dni

Najbliższe lotnisko: Santiago de Chile, Chile

SZCZEGÓŁY

Cena: 2800 EUR (2200 EUR pasażer)

Cena obejmuje:

– opiekę przewodnika posługującego się językiem hiszpańskim

– noclegi w trzy i cztero gwiazdkowych hotelach w pokojach dwuosobowych (z wyjątkiem Tupiza i Humahuaca gdzie dostęne są jedynie pensjonaty)

– śniadania

– samochód wsparcia z kierowcą

– koszty paliwa do samochodu wsparcia

– bilety wstępu do atrakcji turystycznych na trasie

– ubezpieczenie OC dla motocykli

– przejazd z lotniska w Santiago de Chile do hotelu w Valparaiso, i po wyprawie na lotnisko

Cena nie obejmuje:

– biletów lotniczych do i z Santiago de Chile (biletów nie należy kupować, do czasu potwierdzenia przez organizatora skompletowania minimalnej wielkości grupy)

– kosztów paliwa dla motocykla

– ubezpieczenia podróżnego

– posiłków innych niż śniadania

– ewentualnych kosztów jeepa, w przypadku wycieczki na Salar de Uyuni jeepami

– kosztów transportu i odpraw celnych motocykla (dla uczestników wyjazdu promocyjna cena transportu wraz z odprawą to 1400 EUR)

O Wyprawie

Charakter wyprawy: 90% asfalt, 10% szuter

Stopień trudności: 3/10

Zakwaterowanie: 3 i 4 gwiazdkowe hotele, dwa noclegi w pensjonatach

Atrakcje na trasie: Trasa przewiduje przede wszystkim atrakcje przyrodniczo – krajobrazowe: wulkany, putynia Atacama, wybrzeże Pacyfiku, wysokogórskie laguny, pampa, salary – w tym ten największy Salar de Uynui, czterotysięczne przełęcze, ośnieżone szczyty Andów. To wszystko gwarantuje zróżnicowane i niezapomniane widoki. Zobaczymy „od zaplecza” Rajd Dakar – porozmawiamy z zawodnikami, przekonamy się jak wyglądają w rzeczywistości ich zmagania.  Zwiedzimy też kilka pięknych, pokolonialnych miast i miasteczek: Valparaiso, Salta, Cafayate. Spróbujemy słynnych argentyńkich steków i wina: przekonamy się czy lepsze jest to z Chile, czy z Argentyny. Odwiedzimy też malownicze winnice. A także zwiedzimy największą na świecie odkrywkową kopalnię miedzi – Chuquicamata.

INKOWIE, ANDY I MACHU PICCHU – czyli the best of PERU

Podczas wyprawy poznamy najpiękniejsze zakątki Peru. Będziemy jeździć po krętych górskich drogach, zobaczymy z bliska porośnięte dżunglą majestatyczne szczyty Andów. Poznamy kulturę Inków. Odwiedzimy słynne Macchu Picchu i Świętą Dolinę. Zwiedzimy Cuzco. Zatrzymamy się nad wodami najwyżej położonego jeziora na świecie – Titicaca. Łodzią przedostaniemy się na pływające wyspy Uros. Z „lotu ptaka” przyjrzymy się geoglifom z Nazca. Zajrzymy do najgłębszego na świecie Kanionu Colca. Zagubimy się w labiryncie uliczek w Klasztorze Świętej Katarzyny w Arequipie. Zobaczymy pustnnną oazę przy Ica i wielkie wydmy przy Paracas. A z pokładu łodzi będziemy mogli obserwować rezerwat Islas Ballestas i zamieszkujące je flamingi czerwono-białe, albatroasy, pingwiny Humboldta, kormorany i lwy morskie. Last but not least – czeka na nas wspaniała kuchnia peruwiańskia i najlepsze na świecie ceviche.

Wyprawa przeznaczona jest dla osób jeżdżących na dużych motocyklach turystycznych. Można również jechać z pasażerem. Trasa w większości prowadzi drogami asfaltowymi. Podczas całej wyprawy towarzyszy nam samochód wsparcia. Wszystkie noclegi mamy w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych, a w przypadku dwóch miejsc, gdzie nie ma hoteli – w komfortowych pensjonatach.

Start: 11 stycznia 2019, Arica, Chile
Meta: 30 stycznia 2019, Arica, Chile

Szczegóły

Dostępne miejsca: 5 (10)

Minimalna liczba uczestników: 6

Start: 11 stycznia 2019, Arica, Chile

Meta: 30 stycznia 2019, Arica, Chile

Czas trwania: 20 dni

Najbliższe lotnisko: Arica, Chile (sugerowany dolot przez Santiago de Chile)

SZCZEGÓŁY

Cena: 2800 EUR (2200 EUR pasażer)

Cena obejmuje:

– opiekę przewodnika posługującego się językiem hiszpańskim

– noclegi w trzy i cztero gwiazdkowych hotelach, w pokojach dwuosobowych (lub w analogicznych pensjonatach, tam gdzie niedostępne są hotele)

– śniadania

– samochód wsparcia z kierowcą

– koszty paliwa do samochodu wsparcia

– ubezpieczenie OC dla motocykli

– półdniową wycieczkę łodziami na wyspy Uros na jeziorze Titicaca, wizytę w Świętej Dolinie

– przejazd z lotniska w Arica do hotelu, i po wyprawie na lotnisko

Cena nie obejmuje:

– biletów lotniczych do i z Arica (biletów nie należy kupować, do czasu potwierdzenia przez organizatora skompletowania minimalnej wielkości grupy)

– kosztów paliwa dla motocykla

– ubezpieczenia podróżnego

– posiłków innych niż śniadania

– biletów wstępu do iinych atrakcji turystycznych niż wymienione powyżej, w tym zwiedzania Machu Picchu oraz lotu nad Nazca

– kosztów transportu i odpraw celnych motocykla (cena transportu wraz z odprawą to 1800 EUR)

O Wyprawie

Charakter wyprawy: 90% asfalty, 10% szutry

Stopień trudności: 3/10

Zakwaterowanie: 3 i 4 gwiazdkowe hotele, w przypadku ich braku pensjonaty o analogicznym standardzie

Atrakcje na trasie: Trasa przewiduje zarówno atrakcje przyrodniczo – krajobrazowe, jak i kulturowe. Będziemy jeździć wspaniałymi, krętymi górskimi drogami. Zobaczymy też Pacyfik i pustynię z ogromnymi wydmami, a nawet oazę. Odwiedzimy wyspy – Park Narodowy Islas Ballestas, które zamieszkują m.in.  lwy morskie, albatrosu i pingwiny Humboldta. Zobaczymy najwyżej położone jezioro świata – Titicaca i poznamy kulturę Indian zamieszkujących wyspy Uros. Zatrzymamy się nad najgłębszym na świecie Kanionem Colca. Zwiedzimy najważniejsze zabytki związane z kulturą Inków: Machu Picchu, Świętą Dolinę i stolicę Inków – Cuzco. Poznamy pokolonialną Arequipę ze wspaniałym klasztorem Św. Katarzyny. Z pokładu samolotu przyjrzymy się geoglifom z Nazca.