Himalaje 

tylko dla Orlic

Do wyjazdu pozostało

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Najwyższe przełęcze świata – Himalaje z Kingą Tanajewską „On Her Bike”

Przygodę z motocyklami Kinga Tanajewska zaczęła zaraz po szkole średniej. W 2017 roku zdecydowała się wyruszyć solo na swoim BMW R800GS, nazwanym pieszczotliwie „Chillie”, w podróż dookoła świata. Realizując swój ambitny plan, Kinga szybko stała się prawdziwą gwiazdą w świecie riderów. Dziś praktycznie każdy miłośnik motocyklowych podróży słyszał o Kindze, oglądał jej niezwykle inspirujące filmy z trasy lub śledził jej podróż w mediach społecznościowych. W tym roku proponujemy Wam wyprawę przez najwyższe przełęcze Himalajów, którą poprowadzi Kinga, „On Her Bike”! 

Razem zobaczymy najciekawsze zakątki regionu Ladakh. Odwiedzimy buddyjskie klasztory. Zasmakujemy motocyklowego „roller costera” w najwyższych górach świata. Odwiedzimy malownicze jeziora Pangong Tso i Tso Moriri. Podczas podróży kilka razy pokonamy przełęcze położone powyżej 5000 m npm. Wisienką na torcie będzie najwyższa dopuszczona do ruchu kołowego przełęcz na świecie – Khardung La! Jak na ten rejon świata przystało – wszystkie będziemy jeździć na Royal Enfieldach.

Szczegóły wyprawy motocyklowej

Podstawowe informacje:

 • Dostępne miejsca: 10

 • Minimalna ilość uczestniczek: 6

 • Start: 16 sierpnia 2019 Leh, Indie

 • Meta: 29 sierpnia 2019 Leh, Indie

 • Czas trwania: 13 dni

 • Najbliższe lotnisko: Leh, Indie

Cena: 2500 EUR

 

Cena zawiera:

 • Asystę Kingi Tanajewskiej „On her Bike” jako przewodnika.

 • Lokalnego przewodnika na motocyklu.

 • Motocykl: Royal Enfield Himalayan lub Royal Enfield Bullet 500, wedle zapotrzebowania.

 • Wszystkie noclegi w dwu osobowych pokojach, w hotelach lub pensjonatach 3 * i 2 osobowych namiotach z łóżkami i łazienką (tam gdzie hotele nie są dostępne).

 • Wszystkie posiłki.

 • Samochód wsparcia, w którym będą jechały nasze bagaże. Podróżujemy na lekko!

 • Doświadczonego mechanika i potrzebne części zamienne.

 • Wszelkie pozwolenia do stref specjalnych lub przygranicznych.

 • Lekarza oraz butlę z tlenem (O2) i pakiet AMS.

 • Bilety wstępu do klasztorów buddyjskich, które będziemy odwiedzać na trasie.

 • Zdjęcia / filmy z podróży.

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych.

 • Paliwa do motocykla.

 • Kosztów wynikających z uszkodzenia motocykla spowodowanych z winy kierowcy.

 • Wydatków osobistych, wycieczek fakultatywnych, dodatkowych posiłków, pamiątek itp.

 • Ubezpieczenia podróżnego.

 • Biletów wstępu nie wymienionych powyżej.

O wyprawie:

Rodzaj nawierzchni: 85% drogi asfaltowe, 15% drogi szutrowe.
Poziom trudności: 5/10

Atrakcje na trasie: Leh, Dolina Indusu, najważniejsze klasztory buddyjskie w Ladakhu, Indus River, Dolina Nubry, Jezioro Tso Kar, Tso Moriri, Pangong Tso, Moor Planes, Przełęcz Khardung La – najwyzsza dopuszczona do ruchu kołowego przełęcz na świecie, przełęcze Chang La, Taglang La, Wari La.

 

Co powinnaś wiedzieć:

Sama jazda nie będzie technicznie trudna. Będziemy jeździć po drogach asfaltowych lub dobrze / przyzwoicie utrzymanych drogach szutrowych. Czasem może zdarzyć się kurz – w zależności od pogody. Pogoda o tej porze roku jest na ogół jest dobra i słoneczna, ale jak to w górach wysokich należy się spodziewać wszystkiego. Duża wysokość może przyczyniać się do zmęczenia. 

Nasza wyprawa to nie wyścig – zależy nam na bezpieczeństwie.  Będziemy jeździć w takim tempie, aby wszystkie uczestniczki bezpiecznie dotarły do celu. 

Pamiętaj, że to wyprawa motocyklowa i obowiązuje Cię odpowiedni ubiór. 

Będziemy jeździć na bardzo dużych wysokościach (ponad 5000 m). Ważne jest posiadanie odpowiedniego ubrania oraz koniecznie kremu z filtrem ochronnym .

Plan wyprawy motocyklowiej

Dzień 1 (16.08)

Leh Przylot i odpoczynek

Przylot do Leh. Przejazd do hotelu. Dzień odpoczynku po długim locie i aklimatyzacja. Po południu odwiedzimy lokalny market, pałac oraz Shanti stupę. Powoli będziemy się zapoznawać z lokalymi obyczajami.

Dzień 2 (17.08)

Zwiedzanie Leh I buddysjkich klasztorów w Dolinie Indusu (80 km)

Po śniadaniu rozpoczniemy naszą wycieczkę po buddyjskich klasztorach Doliny Indusu. Odwiedzimy m.in. Shey, stara stolicę Ladakhu oraz Thiksey – imponujący kompleks klasztorny wznoszący się na wzgórzu nad dnem doliny. Pojedziemy również do Gompy Hemis, największej świątyni odłamu buddyzmu tybetańskiego Drukpa Kagyu. Na koniec zatrzymamy się w pałacu królewski Stok. Ten dzień da nam wyobrażenie o samej buddyjskiej religii i praktykach stosowanych w wysokich Himalajach.

Dzień 3 (18.08)

Leh – Lamayuru (140 km)

Po drodze do Lamayuru będziemy podziwiać malownicze góry i kolorowe formacje skalne. Prawie całą drogę będzie nam towarzyszyła rzeka Indus.

Po południu dotrzemy do Lamayuru –  najstarszego klasztoru w dolinie Indusu. Klasztor dosłownie przylega do skalnej ściany. Widoki rozpościerające się z klasztoru są oszałamiające.

Dzień 4 (19.08)

Lamayuru – Kargil przez Dhahanu (130 km)

Zobaczymy wioski wspólnoty Drokpa, uważanej za ostatnią rasę Aryjczyków zamieszkujących Dolinę Indusu. Swą rasową odrębność zachowali przez wieki do dziś. Ich kultura i praktyki religijne są bardzo podobne do starożytnej, pre-buddyjskiej religii znanej jako Bon-Chos. W krainie Aryjczyków jest wiele małych wiosek, ale tylko dwie – Dha i Hanu – są otwarte dla turystów.

Dzień 5 (20.08)

Kargil – Leh (200 km)

Do Leh wrócimy inną drogą. Obiecujemy, że będzie równie piękna!

Dzień 6 (21.08)

Leh – Dolina Nubry (170 km)

Z samego rana czeka nas długi, ponad 2 km podjazd podjazd na przełęcz Khardung La. Jest to najwyższa dopuszczona do ruchu kołowego przełęcz na świecie. Po drugiej stronie przełęczy zjedziemy do Doliny Nubra. Ze względu na bliskość Pakistanu i Chin, dolina ta do niedawna była specjalną strefą wojskową. Teraz jej część jest już otwarta dla turystów, którzy chętnie tu zaglądają ze względu na zapierające dech w piersi widoki, małe zapomniane wioski i malowniczą polodowcową rzekę. Wieczorem będziemy miały okazję pojeździć po wydmach najwyższej pustyni świata!

Dzień 7 (22.08)

Dolina Nubra – Pangong Tso (210 km)

To będzie jeden z najpiękniejszych, ale i najbardziej wymagających dni podczas naszej podróży. W zależności od warunków pogodowych i poziomu wody w rzekach przejdziemy przez przez przełęcz Wari La lub podążymy drogą wzdłuż rzeki Shyok. Obie trasy są piękne i rzadko uczęszczane. To zdecydowanie dzień należący do kategorii “poza utartym szlakiem”.  Po południu dotrzemy nad słynne Jezioro Pangong Tso.

Dzień 8 (23.08)

Pangong Tso – Shakti (100 km)

Dziś pokonamy przełęcz Chang La, trzecią najwyższą dopuszczoną do ruchu kołowego przełęcz swiata. Widoki z trasy na pewno zapadną nam na długo w pamięci – to niezwykle malowniczy odcinek naszej podróży. W Shakti zatrzymamy się w pobliżu lokalnego klasztoru buddyjskiego. Kto ma niedosyt po Lamayuru, będzie mógł uczestniczyć w buddyjskiej pudży tutaj.

Dzień 9 (24.08)

Shakti – Hanlei (najwyżej położone obserwatorium) (120 km)

Jeździmy po najwyższych górach. Przejechałyśmy przez najwyższe przełęcze – czas odwiedzić najwyższe obserwatorium!

Dzień 10 (25.08)

Hanlei – Tso Moriri (140 km)

To kolejny dzień z pięknymi jeziorami. Dzisiaj celem jest jezioro Tso Moriri, położone w granicznej strefie specjalnej, niedaleko chińskiej granicy. Większość dnia będziemy jechać piękną drogą wzdłuż rzeki Indus. Po drodze zobaczymy też Jezioro Thatsangkaru.

Dzień 11 (26.08)

Tso Moriri – Tso Kar (200 km)

Część trasy będzie przebiegać po drogach szutrowych. Zatrzymamy się przy gorących źródłach Chumathang – dla chętnych kąpiel! Następnie pokonamy dwie malownicze przełęcze Polokangla i Namchick La. Po południu dotrzemy do naszego obozu położonego w pobliżu słonego jeziora Tso Kar. To będzie nasz najwyższy nocleg.

Dzień 12 (27.08)

Tso Kar – Leh (210 km)

Dzień zaczniemy od przejazdu przez słynne Moore Plains. Pokonamy też drugą ze względu na wysokość dopuszczoną do ruchu kołowego przełęcz świata – Taglang La. Droga jest prawie całkowicie wyasfaltowana i fantastycznie kręta! Przygotujcie się na wiele zabawy.

Dzień 13 (28.08)

Przelot do Delhi i następnie do Europy

Dodatkowo możemy zorganizować zwiedzanie Agry I Tadż Mahal lub/i Delhi.

I'm interested

Do you have questions about the trip?