Argentyna, Boliwia, Chile 

tylko dla Orlic

Do wyjazdu pozostało

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

ABC, czyli offroadowa Argentyna, Boliwia, Chile 

Rejon na pograniczu Argentyny, Boliwii i Chile to jedno z najbardziej niesamowitych, tajemniczych i malowniczych i niezwykłych miejsc w Ameryce Południowej. To prawdziwy raj dla miłośników przygód, wyzwań i enduro! Podczas naszej wyprawy poznamy zarówno andyjskie drogi, jak i Pustynię Atacama. Odwiedzimy zachwycające, największe solnisko świata – Salar de Uyuni. Zobaczymy wulkany i laguny. Wykąpiemy się w gejzerach. Na trasie na pewno spotkamy lamy, vicunie, guanako i flamingi. Spróbujemy fantastycznych argentyńskich steków i zdecydujemy czy lepsze jest argentyńskie, czy chilijskie wino. Przekonamy się o niezwykłej gościnności i serdeczności lokalnej ludności. Nasza podróż łączy przygodę przez duże „P”, kulturę, kuchnię i przyrodę, ze świetnym kobiecym towarzystwem i wymagającą jazdą enduro. Będzie trudno, wysoko, surowo i pięknie.

Wyprawę poprowadzi Aleksandra „Ola” Trzaskowska, założycielka „Tylko dla Orlic”.   

Szczegóły wyprawy motocyklowej

Podstawowe informacje:

 • Miejsca: 10
 • Minimalna ilość uczestniczek: 6
 • Start: 18 października 2019, Salta, Argentyna
 • Meta: 2 listopada 2019, Salta, Argentyna
 • Czas trwania: 16 dni
 • Najbliższe lotnisko: Salta, Argentyna

Cena: 2600 EUR

 

Cena zawiera:

 • Asystę Aleksandry Trzaskowskiej jako przewodniczki.
 • Motocykl: Yamaha 250 cc lub Honda 400 Falcon.
 • Ubezpieczenie OC motocykli.
 • Niezbędne pozwolenia.
 • Wszystkie noclegi w pokojach dwu osobowych, w hotelach lub pensjonatach 3 *.
 • Śniadania.
 • Samochód wsparcia z mechanikiem, którym będą jechały nasze bagaże – jeździmy na lekko!
 • Paliwo do samochodu wsparcia.
 • Tracki.

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych do i z Salta.
 • Paliwa do motocykli.
 • Napraw szkód powstałych z winy prowadzącej.
 • Wydatków osobistych.
 • Ubezpieczenia podróżnego.
 • Biletów wstępu do miejsc odwiedzanych na trasie.

O wyprawie:

Typ wyjazdu: 80% drogi szutrowe, 20% drogi asfaltowe
Poziom trudności: 8/10

Atrakcje na trasie: Salta, Cafayate, Campo de Piedra Pomez, Volcan Galan, Antofagasta de la Sierra, San Pedro de Atacama, Gejzery Tatio, szlak lagun w Boliwii, Salar Uyuni, Tupiza, Humahuaca, Tilcara, liczne laguny, Pustynia Atacama.

 

Co powinnaś wiedzieć:

Jazda będzie wymagająca: zarówno ze względu na teren, jak i wysokości. Spodziewajcie się piaszczystych odcinków oraz „tarki”, której nie zapomnicie nigdy. Na pewno obiecujemy fantastyczne widoki, niespotykane nigdzie indziej na świecie.

Pogoda o tej porze roku jest na ogół jest słoneczna, ale jak to w górach wysokich szybko może się zmienić. Będzie wysoko i momentami może być zimno. Duże wysokości będą miały wpływ na uczucie zmęczenia.

Nasza wyprawa to nie wyścig – zależy nam na bezpieczeństwie.  Będziemy jeździć w takim tempie, aby wszystkie uczestniczki bezpiecznie dotarły do celu. 

Pamiętajcie, że to wyprawa motocyklowa i obowiązuje adekwatny do terenu i warunków ubiór – w tym wypadku ekwipunek offroadowy. Będziemy jeździć w esktremalnych warunkach. Ważne jest posiadanie odpowiedniego ubrania oraz koniecznie kremu z filtrem ochronnym .

Plan wyprawy motocyklowiej

Dzień 1 (18.10)

Salta Przylot

Witamy w Argentynie! Po przylocie do Salty przejedziemy do hotelu. Czas na odpoczynek, relaks i zwiedzanie miasta!

Dzień 2 (19.10)

Salta – San Pedro de Colalalo (100 km ON / 153 km OFF)

Zaczynamy naszą przygodę. Dzień zapoznawczy z motocyklami i piękna trasa w górach. Będzie i asfalt i offraod. Zaczniemy przyzwyczajać się do argentyńskiej rzeczywistości.

Dzień 3 (20.10)

SP de Cololao – Cafayate (30 km ON / 170 km OFF)

Gorący i emocjonujący dzień. Będzie trochę piachu. Będą i góry. A to wszystko urozmaicone winnicami – w końcu to rejon wina. Cafayate, to przepiękne miasteczko z tętniącym życiem rynkeim. Wieczorem na pewno będziemy miały co robić!

Dzień 4 (21.10)

Cafayate – El Penon. przejazd na Campo de Piedra Pomez (140 km ON / 100 km OFF)

Powoli żegnamy się z asfaltem, upałami i nizinami. Zaczynają się poważne góry, a raczej na początek płaskowyż. Wjedziemy w zupełnie księżycowy krajobraz. Mało tu już ruchu. Mało cywilizacji.

Dzień 5 (22.10)

El Penon – Volcan Galan – Antofagasta de la Sierra (220 KM OFF)

To jeden z najbardziej niesamowitych motocyklowych szlaków jakie można sobie wyobrazić. Wymagający, ale niezwykle malowniczy. Będą laguny, flamingi, wulkany, piaszczyste drogi… Zjedziemy nawet do krateru drugiego najwiekszego, wygasłego wulkanu na świecie!. Będzie bardzo wysoko. Wieczorem dojedziemy do antofagasta de la Sierra. To mała oaza cywilizacji na tym odludziu.

Dzień 6 (23.10)

Antofagasta de la Sierra – Tolar Grande (210 KM OFF)

Kolejny dzień z dala od utartych szlaków. Prawdopodobnie nie spotkamy prawie nikogo, poza lamami, vicunami, guanaco i flamingami. Po drodze towarzyszyć nam będą wulkany i laguny. Będziemy na prawdziwym końcu świata.

Dzień 7 (24.10)

Tolar Grande – San Pedro de Atacama (300 KM OFF / 70 KM ON)

Długi i wyczerpujący dzień. Z „niczego” do cywilizacji. Z Argentyny do Chile. Po drodze czekają nas oszałamiające widoki: kilka wulkanów i szmaragdowych lagun. Na koniec dnia dojedziemy „stolicy” Pustynia Atacama – San Pedro de Atacama. To male, ale niezwykle gwarne miasteczko.

Dzień 8 (25.10)

San Pedro de Atacama ODPOCZYNEK (Tatio / Valle de la Luna)

Najwyższy czas na odpoczynek! Wykąpiemy się w gorących źródłach. Zobaczymy gejzery. A o zachodzie słońca romantyczną Dolinę Księżycową. Na chwilkę będzie okazja nacieszyć się cywilizacją.

Dzień 9 (26.10)

San Pedro de Atacama – Laguna Colorada (70 KM OFF / 70 KM ON)

Chile zostawiamy za sobą. Wjeżdżamy do Boliwii. Podążamy słynnym szlakiem lagun. Po drodze zbaczymy zadziwiające formacje skalne, w tym „kamienne drzewo”. Widoki będą prawdziwie kosmiczne. Ale nastwcie się również na bardzo wymagającą drogę. Będzie wysoko. Piaszczyście i przekonacie się na własnej skórze co znaczy „tarka” na drodze…Wieczorem – niespodzianka.

Dzień 10 (27.10)

Laguna Colorada – Laguna Hedionda ( 80 KM OFF)

Krainę lagun zostawiamy za sobą i zmierzamy w stronę najsłynniejszego solniska świata Salar de Uyuni. Zbliżamy się powoli do kolejnej oazy cywilizacji, ale wcale nie oznacza to że będzie łatwiej… Droga nadal jest bardzo wymagająca.

Dzień 11 (28.10)

Laguna Hedionda – Uyuni (200 KM OFF)

Jeśli pogoda nam na to pozwoli przejedziemy przez Salar de Uyuni. Zależy to od poziomu wody na salarze. Jeśli nie dojedziemy do Uyuni miasteczka – wzdłuż brzegów salaru. Każda z opcji pozostawia niesamowite wrażenia.

Dzień 12 (29.11)

UYUNI ODPOCZYNEK

W Uyuni znowu mamy możliwość odpocząć. Na pewno zobaczymy słynne cmentarzysko pociągów. Pojedziemy też na salar – jeśli będziemy miały niedosyt.

Dzień 13 (30.10)

Uyuni – La Quiaca (260 KM ON / 30 KM OFF)

Dziś nasza trasa prowadzi przez malownicze Czerwone Góry i okolice, po których kiedyś „włóczyli się” Bill Cassidy i Sundace Kid.

Dzień 14 (31.10)

La Quiaca – Humahuaca (180KM ON / 60 KM OFF)

Wracamy do Argentyny. Będzie więcej asfaltów i cywilizacji, ale nadal wysoko i bardzo malowniczo. Po południu „wyskoczymy” na tzw. Tęczową Górę.

Dzień 15 (1.11)

Humahuaca – Salta (230 KM ON)

Wracamy do Salty. Ale po drodze czeka nas jeszcze kilka atrakcji, czyli najpiękniejsze miasteczka rejonu Jujuy: Tilcara i Purmamarca. Końcowka dnia już „na zielono”, co oznacza, że zjeżdżamy niżej. Wieczorem uroczysta, pożegnalna kolacja.

Dzień 16 (2.11)

WYLOT DO BUENOS AIRES I DO EUROPY

Koniec.

Jestem zainteresowana!

Masz pytania w sprawie wyjazdu?