Nadchodzące wyprawy

tylko dla orlic

GRUZJA OFFROADOWO
W tym roku w ramach offroadowej edycji „Tylko dla Orlic” jedziemy do Gruzji. Chcemy odwiedzić najładniejsze miejsca w centralnej, południowej i wschodniej części kraju. Będziemy jeździć z dala od głównych dróg, jak najbardziej offroadowo się da. Zobaczymy dzięki temu małe, ukryte w górach wioski, do których można dotrzeć tylko terenowym sprzętem. Poznamy kulturę gruzińską. Zobaczymy zapierające dech w piersiach atrakcje przyrodnicze: Gruzja to idealny kraj dla miłośników natury. Nacieszymy się słynną gruzińską kuchnią, więc raczej nie liczcie na „dietetyczne wakacje”. Nie zabraknie też atrakcji kulturalnych i zabytków, których w tym kraju ominąć po prostu się nie da.

Na trasie będzie nam towarzyszył samochód wsparcia. Dzięki czemu, możemy jeździć na lekko i maksymalnie korzystać z uroków offroadowej jazdy. Wyprawa ma charakter zdecydowanie górski i offroadowy. Skierowana jest do motocyklistek z doświadczeniem offroadowym. Należy się spodziewać bardzo zróżnicowanych temperatur, w zależności od wysokości. Spać będziemy zarówno w hotelach / pensjonatach (60%), jak i namiotach (40%).

Start: 19 sierpnia 2018 Tbilisi,Gruzja

Meta: 2 września 2018 Tbilisi, Gruzja

Szczegóły

Dostępne miejsca: 2 (10)

Minimalna liczba uczestniczek: 6

Start: 19 sierpnia 2018 Tbilisi,Gruzja

Meta: 2 września 2018 Tbilisi, Gruzja

Czas trwania: 14 dni

Najbliższe lotnisko: Tbilisi, Gruzja

SZCZEGÓŁY

Cena: 2150 EUR (+ zwrotny depozyt 500 USD płatny na miejscu przy pobraniu motocykla)

Cena obejmuje:

– opiekę przewodniczki

– motocykl Husqvarna 701 lub Husqvarna FE350 lub Husqvarna 250

– ubezpieczenie OC motocykli

– samochód wsparcia z kierowcą

– koszty paliwa do samochodu wsparcia

– noclegi w hotelach, pensjonatach i namiotach

– śniadania i kolacje

– bilety wstępu do zaplanowanych na trasie atrakcji

Cena nie obejmuje:

– biletów lotniczych do i z Tbilisi (biletów nie należy kupować, do czasu potwierdzenia przez organizatora skompletowania minimalnej wielkości grupy)

– kosztów paliwa dla motocykla

– ubezpieczenia podróżnego

– kosztów naprawy motocykla zawinionych przez prowadzącego

O Wyprawie

Charakter wyprawy: offroadowy

Stopień trudności: 7/10

Zakwaterowanie: 60% hotele pensjonaty (pokoje dwuosobowe), 40% namiot

Atrakcje na trasie: trasa przewiduje zarówno atrakcje przyrodniczo – krajobrazowe, jak i zabytki, których w Gruzji ominąć nie można. Zwiedzimy centrum, południe i wschód kraju. Dzięki naszym offroadowym motocyklom pojeździmy poza utartymi szlakami. Zobaczymy Tbilisi, fort Ananuri, Kazbegi, z majestatyczną górą Kazbek, Jutę, masyw górski Truso i Dariali, przełęcz Datvijvari, fort Shatili, Akhmenta, zamek Mutso, kościół w Kvetara. Dużo czasu spędzimy w przepięknej Tushetii. Odwiedzimy wioskę Omalo, Dikolo, Girevi, Jvarboseli, Ilourta. Nie zabraknie też wizyty w winiarniach. Dotrzemy do doliny Alazani. A na koniec zobaczymy Signagi, Vashlovani, Mtskhetę i jezioro Lisi.

SRI LANKA. WYSPA ŁZA
Jesienią zapraszamy na motocyklowe wakacje na Sri Lankę. To idealny czas na odwiedzenie zielonej wyspy. Wyprawa ma charakter turystyczno – krajoznaczwczy. W planie aktywny wypoczynek na motocyklach, zwiedzanie zabytków, których na Sri Lance nie brakuje, rafting, trekking, safari i dla chętnych wstęp do nurkowania. Poleżymy też na plaży i odwiedzimy ayurwedyjskie SPA. Będą góry, dżungla, ocean i plantacje herbaty. Sri Lanka oferuje pełne spektrum aktywności, z których wybrałyśmy to co najlepsze i najciekawsze. Zamiast moknąć w listopadowym deszczu w Europie, będziemy zażywać słońca.

Trasa ma charakter asfaltowy, z elementami szutrów. Nie wymaga doświadczenia offroadowego. Zakwaterowanie w hotelach i pensjonatach. Podczas wyprawy będzie nam towarzyszył samochód wsparcia.

Start: 3 listopada 2018, Colombo, Sri Lanka
Meta: 14 listopada 2018, Colombo, Sri Lanka

Szczegóły

Dostępne miejsca: 10

Minimalna liczba uczestniczek: 6

Start: 3 listopada 2018, Colombo, Sri Lanka

Meta: 14 listopada 2018, Colombo, Sri Lanka

Czas trwania: 12 dni

Najbliższe lotnisko: Colombo, Sri Lanka

SZCZEGÓŁY

Cena: 2150 EUR

Cena obejmuje:

– opiekę przewodniczki

– motocykl Honda XR 250 lub inny tej klasy

– ubezpieczenie OC motocykli

– samochód wsparcia z kierowcą

– koszty paliwa do samochodu wsparcia

– noclegi w hotelach, pensjonatach

– śniadania i kolacje

– bilety wstępu do zaplanowanych na trasie atrakcji

Cena nie obejmuje:

– biletów lotniczych do i z Colombo (biletów nie należy kupować, do czasu potwierdzenia przez organizatora skompletowania minimalnej wielkości grupy, ze względu na wygodę i cenę przelotu sugerujemy lot czarterowy bezpośrednio do Colombo – szczegóły będą podane uczestniczkom jak tylko przewoźnik udostępni plan lotów)

– kosztów paliwa dla motocykla

– ubezpieczenia podróżnego

– kosztów naprawy motocykla zawinionych przez prowadzącego

– raftingu i safari 4×4

O Wyprawie

Charakter wyprawy: asfaltowo – krajoznawczy

Stopień trudności: 3/10

Zakwaterowanie: 100 % hotele / pensjonaty (pokoje dwuosobowe)

Atrakcje na trasie: trasa przewiduje zarówno atrakcje przyrodniczo – krajobrazowe (w tym Park Narodowy Równiny Hortona, Park Narodowy Udawaluwa), jak i najciekawsze zabytki Sri Lanki. Zobaczymy dżunglę, żyjące dziko słonie, rajskie plaże, ale też góry (w tym najwyższy szczyt wyspy – Adam’s Peak) i plantacje herbaty. Pojeździmy po fantastycznie krętych drogach. Spróbujemy raftingu. Zobaczymy jak wygląda prawdziwy deszczowy las. Dla chętnych będzie możliwość zanurkowania z wykwalifikowanym polskim instruktorem (kobitką oczywiście). Odpoczniemy na ayurwedyjskim masażu. Spróbujemy wspaniałego jedzenia, które jest jedną z wizytówek wyspy. Poznamy prastare zabytki Sri Lanki. Odwiedzimy Dambullę, Sigirya, Pollonaruwę, Kandy, Dalhousie, Nuvara Eliya, Mirissę i Galle.