Nadchodzące wyprawy

tylko dla orlic

2018

GRUZJA OFFROADOWO

W tym roku w ramach offroadowej edycji „Tylko dla Orlic” jedziemy do Gruzji. Chcemy odwiedzić najładniejsze miejsca w centralnej, południowej i wschodniej części kraju. Będziemy jeździć z dala od głównych dróg, jak najbardziej offroadowo się da. Zobaczymy dzięki temu małe, ukryte w górach wioski, do których można dotrzeć tylko terenowym sprzętem. Poznamy kulturę gruzińską. Zobaczymy zapierające dech w piersiach atrakcje przyrodnicze: Gruzja to idealny kraj dla miłośników natury. Nacieszymy się słynną gruzińską kuchnią, więc raczej nie liczcie na „dietetyczne wakacje”. Nie zabraknie też atrakcji kulturalnych i zabytków, których w tym kraju ominąć po prostu się nie da.

Na trasie będzie nam towarzyszył samochód wsparcia. Dzięki czemu, możemy jeździć na lekko i maksymalnie korzystać z uroków offroadowej jazdy. Wyprawa ma charakter zdecydowanie górski i offroadowy. Skierowana jest do motocyklistek z doświadczeniem offroadowym. Należy się spodziewać bardzo zróżnicowanych temperatur, w zależności od wysokości. Spać będziemy zarówno w hotelach / pensjonatach (60%), jak i namiotach (40%).

Start: 19 sierpnia 2018 Tbilisi,Gruzja

Meta: 2 września 2018 Tbilisi, Gruzja

Szczegóły

Dostępne miejsca: 2 (10)

Minimalna liczba uczestniczek: 6

Start: 19 sierpnia 2018 Tbilisi,Gruzja

Meta: 2 września 2018 Tbilisi, Gruzja

Czas trwania: 14 dni

Najbliższe lotnisko: Tbilisi, Gruzja

SZCZEGÓŁY

Cena: 2150 EUR (+ zwrotny depozyt 500 EUR płatny na miejscu przy pobraniu motocykla)

Cena obejmuje:

– opiekę przewodniczki

– motocykl KTM 450/350

– ubezpieczenie OC motocykli

– samochód wsparcia z kierowcą

– koszty paliwa do samochodu wsparcia

– noclegi w hotelach, pensjonatach

– śniadania i lunche

– bilety wstępu do zaplanowanych na trasie atrakcji

– wycieczkę 4×4 z Tbilisi przez Gruzińską Drogę Wojenną do kościoła Tsminda Sameba

Cena nie obejmuje:

– biletów lotniczych do i z Tbilisi (biletów nie należy kupować, do czasu potwierdzenia przez organizatora skompletowania minimalnej wielkości grupy)

– obiadów

– kosztów paliwa dla motocykla (około 80 EUR)

– ubezpieczenia podróżnego

O Wyprawie
Charakter wyprawy: offroadowy

Stopień trudności: 7/10

Zakwaterowanie: 60% hotele pensjonaty (pokoje dwuosobowe), 40% namiot

Atrakcje na trasie: trasa przewiduje zarówno atrakcje przyrodniczo – krajobrazowe, jak i zabytki, których w Gruzji ominąć nie można. Zwiedzimy centrum, południe i wschód kraju. Dzięki naszym offroadowym motocyklom pojeździmy poza utartymi szlakami. Zobaczymy Tbilisi, fort Ananuri, Kazbegi, z majestatyczną górą Kazbek, Jutę, masyw górski Truso i Dariali, przełęcz Datvijvari, fort Shatili, Akhmenta, zamek Mutso, kościół w Kvetara. Dużo czasu spędzimy w przepięknej Tushetii. Odwiedzimy wioskę Omalo, Dikolo, Girevi, Jvarboseli, Ilourta. Nie zabraknie też wizyty w winiarniach. Dotrzemy do doliny Alazani. A na koniec zobaczymy Signagi, Vashlovani, Mtskhetę i jezioro Lisi.

SRI LANKA. WYSPA ŁZA
Jesienią zapraszamy na motocyklowe wakacje na Sri Lankę. To idealny czas na odwiedzenie zielonej wyspy. Wyprawa ma charakter turystyczno – krajoznaczwczy. W planie aktywny wypoczynek na motocyklach, zwiedzanie zabytków, których na Sri Lance nie brakuje, rafting, trekking, safari i dla chętnych wstęp do nurkowania. Poleżymy też na plaży i odwiedzimy ayurwedyjskie SPA. Będą góry, dżungla, ocean i plantacje herbaty. Sri Lanka oferuje pełne spektrum aktywności, z których wybrałyśmy to co najlepsze i najciekawsze. Zamiast moknąć w listopadowym deszczu w Europie, będziemy zażywać słońca.

Trasa ma charakter asfaltowy, z elementami szutrów. Nie wymaga doświadczenia offroadowego. Zakwaterowanie w hotelach i pensjonatach. Podczas wyprawy będzie nam towarzyszył samochód wsparcia.

Start:  1 listopada 2018, Colombo, Sri Lanka
Meta: 13 listopada 2018, Colombo, Sri Lanka

Szczegóły

Dostępne miejsca: 10

Minimalna liczba uczestniczek: 6

Start: 1 listopada 2018, Colombo, Sri Lanka

Meta: 13 listopada 2018, Colombo, Sri Lanka

Czas trwania: 13 dni

Najbliższe lotnisko: Colombo, Sri Lanka

SZCZEGÓŁY

Cena: 2150 EUR

Cena obejmuje:

– opiekę przewodniczki

– motocykl Honda XR 250 lub inny tej klasy

– ubezpieczenie OC motocykli

– samochód wsparcia z kierowcą

– koszty paliwa do samochodu wsparcia

– noclegi w hotelach, pensjonatach

– śniadania i lunche

– bilety wstępu do zaplanowanych na trasie atrakcji

Cena nie obejmuje:

– biletów lotniczych do i z Colombo (biletów nie należy kupować, do czasu potwierdzenia przez organizatora skompletowania minimalnej wielkości grupy)

– kosztów wizy na Sri Lankę (35 USD od osoby)

– kosztów paliwa dla motocykla

– ubezpieczenia podróżnego

– kosztów naprawy motocykla zawinionych przez prowadzącego

– raftingu i safari 4×4

OBOWIĄZKOWE DO WZIĘCIA MIĘDZYNARODOWE PRAWO JAZDY.

O Wyprawie
Charakter wyprawy: asfaltowo – krajoznawczy

Stopień trudności: 3/10

Zakwaterowanie: 100 % hotele / pensjonaty (pokoje dwuosobowe)

Atrakcje na trasie: trasa przewiduje zarówno atrakcje przyrodniczo – krajobrazowe (w tym Park Narodowy Równiny Hortona, Park Narodowy Udawaluwa), jak i najciekawsze zabytki Sri Lanki. Zobaczymy dżunglę, żyjące dziko słonie, rajskie plaże, ale też góry (w tym najwyższy szczyt wyspy – Adam’s Peak) i plantacje herbaty. Pojeździmy po fantastycznie krętych drogach. Spróbujemy raftingu. Zobaczymy jak wygląda prawdziwy deszczowy las. Dla chętnych będzie możliwość zanurkowania z wykwalifikowanym polskim instruktorem (kobitką oczywiście). Odpoczniemy na ayurwedyjskim masażu. Spróbujemy wspaniałego jedzenia, które jest jedną z wizytówek wyspy. Poznamy prastare zabytki Sri Lanki. Odwiedzimy Dambullę, Sigirya, Pollonaruwę, Kandy, Dalhousie, Nuvara Eliya, Mirissę i Galle.

2019

SZLAKIEM HO CHI MINHA – WIETNAM NIEZNANY

Dość zimy i śniegu! Na wiosnę zapraszamy Was do Wietnamu. Tam gdzie ciepło, zielono i słonecznie. Podczas wyprawy przejedziemy z Sajgonu do Hanoi słynnym szlakiem Ho Chi Minha. Ten skomplikowany system tras, dróg i scieżek łączący Wietnam Północny z Południowym daje nieskończone możliwości bikerom. My wybrałyśmy najciekawszą dla motocyklistów trasę, w dużej części prowadzącą przez góry i omijającą zatłoczone drogi i miasta nadmorskie. Nie będziemy więc miały tłoku na trasie. Będziemy za to podziwiać małe klimatyczne osady, spotkamy etnicznych górali. Na niektórych odcinkach przez kilkadzisiąt kilometrów nie spotkamy jednak nikogo. Pozwoli to nam zobaczyć prawdziwe oblicze Wietnamu, bez tłumu turystów. Oczywiście odwiedzimy też wybrzeże i deltę Mekongu. Nie zabraknie też Zatoki Ha Long: zobaczymy ją z pokładu luksusowego statku, na którym spędzimy również noc. Na całej trasie czeka na nas wspaniałe, lokalne jedzenie.

Trasa w 60% prowadzi drogami asfaltowymi, w 40% będą to szutry.  Będziemy jeździć na motocyklach Honda XD 150. Podczas wyprawy towarzyszy nam samochód wsparcia, który będzie wiózł nasze rzeczy.  

Start: 18 marca 2019, Hanoi, Wietnam
Meta: 2 kwietnia 2019, Sajgon, Wietnam

Szczegóły

Dostępne miejsca: 10

Start: 18 marca 2019, Hanoi, Wietnam

Meta: 2 kwietnia 2019, Sajgon, Wietnam

Czas trwania: 16 dni

Najbliższe lotnisko: Sajgon, Hanoi, Wietnam (zaproponujemy dogodne loty)

SZCZEGÓŁY

Cena: 2200 EUR

Cena obejmuje:

– motocykl Honda XR 150

– opiekę lokalnego przewodnika oraz przewodniczki posługującej się językiem polskim

– wszystkie noclegi: w miastach w trzy i cztero gwiazdkowych hotelach, w pokojach dwuosobowych, w wioskach tam gdzie hotele są niedostępne w lokalnych eko-pensjonatach

– śniadania i lunche

– przywitalną i pożegnalną obiado-kolację, obiado-kolację na statku w Zatoce Ha Long oraz obiado-kolację na lokalnej farmie rodzinnej w delcie Mekongu

– samochód wsparcia z kierowcą

– mechanika na motocyklu, który będzie jechał razem z grupą

– koszty paliwa do samochodu wsparcia

– nocleg na luksusowym statku i rejs po Zatoce Ha Long

– trekking po dżungli

– zwiedzanie Ha Noi i Sajgonu z przewodnikiem

– nocleg i pobyt na lokalnej eko-farmie położonej w delcie Mekongu

– promesę wizy wietnamskiej

– przejazdy z i na lotnisko w Wietnamie

Cena nie obejmuje:

– biletów lotniczych do i z Wietnamu (biletów nie należy kupować, do czasu potwierdzenia przez organizatora skompletowania minimalnej wielkości grupy)

– kosztów paliwa dla motocykla

– ubezpieczenia podróżnego

– posiłków innych niż śniadania, lunche i obiado-kolacje wskazane powyżej

– napraw wynikających z uszkodzeń powstałych z winy uczestnika

– biletów wstępu do innych atrakcji turystycznych niż wymienione powyżej

– wizy płatnej na lotnisku po przylocie (25 USD)

– „A O Show” w Sajgonie (22 USD) – opcjonalnie

– pakietu „Service Package” (80 USD), który obejmuje naprawę uszkodzeń motocykla powstałych w wyniku użytkowania (upadek, poślizg, flip over na zjeździe), wymianę / naprawę łańcucha, wymianę oleju, smarów, filtrów) – opcjonalnie

 

OBOWIĄZKOWE DO WZIĘCIA MIĘDZYNARODOWE PRAWO JAZDY.

O Wyprawie

Charakter wyprawy: 60% asfalty, 40% szutry

Stopień trudności: 3/10

Zakwaterowanie: 3 i 4 gwiazdkowe hotele w miastach, w wioskach tam gdzie hotele są niedostępne w lokalnych eko-pensjonatach

Atrakcje na trasie: Trasa przewiduje zarówno atrakcje przyrodniczo – krajobrazowe, jak i kulturowe. Będziemy jeździć wspaniałymi, krętymi górskimi drogami po słynnym szlaku Ho Chi Minha. Zobaczymy też Zatokę Ha Long, po której popływamy luksusowym statkiem (także w nocy). Będziemy mieli okazję zrobić trekking po prawdziwej dżungli. Zwiedzić szalony Sajgon i Hanoi. Spróbujemy wspaniałego, lokalnego wietnamskiego jedzenia. W wiosce położonej w delcie Mekongu spędziemy dobę na lokalnej farmie z wietnamską rodziną, gdzie zobaczymy jak wygląda prawdziwe wietnamskie życie.