Ola Trzaskowska – pomysłodawczyni i organizatorka

Z wykształcenia socjolog i prawnik, z zamiłowania narciarka, motocyklistka enduro i obieżyświat. Zawsze znajduje czas na odkrywanie i „podbój” świata.

Podczas podróży kładzie nacisk na kontakt ze spotykanymi ludźmi, co zmusiło ją do nauczenia się czterech języków. Dzięki tej umiejętności i pozytywnemu podejściu do otoczenia, nie raz widziała miejsca, o których nie wspomina się w przewodnikach. Na żaglowcu „Zawisza Czarny” opłynęła Przylądek Horn, odwiedzając „przy okazji” polską stację antarktyczną im. Arctowskiego. Pieszo i lokalnymi środkami lokomocji zjeździła Amerykę Południową. Amerykę Północną przemierzała „klasycznie” – autostopem. Azję i Amerykę Południową poznała z siodełka motocykla. Himalajskie drogi i bezdroża zna jak własną kieszeń. Na jednośladzie pokonała kilkanaście najwyższych przejezdnych przełęczy świata – każda powyżej 5000 n.p.m. – dojeżdżając najwyżej na 5777 m n.p.m.

Czas wolny od podróży poświęca na ukochane treningi enduro. Współwłaścicielka firmy Advfactory.com. Od kilku lat pod tym szyldem prowadzi wyprawy motocyklowe w najdalsze zakątki świata.