Agata Lange

Ur. 23 września 1981.

Wzrost: 162 cm…

Motocykl: BMW F800GS ’13 „Olivier”

Na co dzień: pracuje zdalnie jako Menedżer Badań Klinicznych w międzynarodowej korporacji; po całym dniu pracy w języku angielskim ma problemy ze skleceniem kilku płynnych zdań po polsku.

Na motocyklu: od jesieni 2009 roku.

Przejechała ponad 100 tysięcy kilometrów po Polsce, Europie (Alpy, Toskania, Bałkany, Czechy, Słowacja, Węgry), Afryce (Maroko, Sahara Zachodnia, Mauretania, Mali, Burkina Faso) i Azji (Gruzja, Armenia, Górski Karabach, Bhutan). Nie boi się sama pojechać w nieznane – w 2013 i 2014 roku odbyła samotne podróże na Bałkany. Relacja z wyjazdu do Maroka, której była główną siłą napędową, dostała się do pierwszej dziesiątki najlepszych blogów podróżniczych w kategorii „Podróże i Szeroki Świat” w konkursie Blog Roku 2011.

Pasję motocyklową dzieli z miłością do nart. Na dwóch deskach jeździ od 5 roku życia, od 8 roku życia w klubach narciarskich, najpierw jako uczeń, następnie jako instruktor, choć ostatnio jeździ głównie dla własnej przyjemności. Największe sukcesy to trzecie miejsce w Mistrzostwach Krakowa Amatorów, pierwsze miejsce w zawodach Pucharu Ziemii Krakowskiej czy Mistrzostwo Polski ZHP.

W wolnym czasie poprawia swoją formę na siłowni i jeździ na rolkach (przejechała nawet maraton),  a także zaczęła przygodę z bieganiem. Ponadto nieźle gotuje, choć zje prawie wszystko (np. sałatkę z mrówek, pasikoniki i tłuściutkie larwy, o ile są dobrze wysmażone).

Nie zna się na fotografii, ale lubi pstrykać zdjęcia i opisywać swoje przeżycia związane z podróżami.

Prowadzi bloga pod adresem www.dwakolkaispolka.pl